fbpx

Spolupráce s dalšími odborníky

Fyzioterapie

S Kateřinou se známe už přes 12 let. Po druhém porodu jsem k ní chodila na fyzioterapii sama se sebou i s dcerkou. V práci klade velký důraz na správnou manipulaci s miminkem. Je jemná, poradí a co je hlavní, kombinuje různé přístupy tak, aby klientovi co nejlépe individuálně pomohla. Vojtovu metodu do terapie zařazuje jenom v indikovaných a ojedinělých případech.

Máme podobný pohled na komplexnost psychomotorického vývoje dítěte a Kateřina v minulosti poskytovala i kojenecké plavání.

Absolvovaly jsme tyto společné kurzy:

  • Neuro-vývojová stimulace – Marja Volemanová
  • Terapie Kiss syndromu I. a II. – Monika Bauer

Více o Kateřině na webu fyzioterapie-deti.cz nebo Studio Balance

Hiporehabilitace – Fyzioterapie

Dominika je fyzioterapeutka, která se od dětství pohybuje ve světě koní a jezdectví. Její hlavní koníček propojila s povoláním a vznikla Hipoterapie Hostivař. Koně a děti propojily zase nás a vznikla úzka spolupráce, medzi rehabilitací na koni a plávaním v bazénu.

Více o Dominice na webu Dominika.Fyzio.Koně

Homeopatie

Homeopatie se díva na tělo a zdraví člověka úplně jinak, než jak se běžně učí na zdravotnických školách a medicínskych fakultách. Správný výběr homeopatického léku dokáže zázraky. Aby se zázraky děly, je ale potřeba se homeopatií neúnavně a denně věnovat. Oslovila jsem proto Petra Zachariáše, zakladatele Prague College of Classical Homeopathy a mého učitele homeopatie o doporučení někoho, kdo tohle splňuje. Výběr padl na Natálii. Nati pro homeopatii žije, profesionálně a vytrvalo se vždy snaží najít ten jeden jediný a správný homeopatický lék pro každého klienta, malého i velkého.

Více o Natálii a její práci na webu Klinika Klasické Homeopatie nebo na FB Klinika Klasické Homeopatie

Psychoterapie

Equita Therapy je spolek devíti psychologů a psychoterapeutů. Společně spolupracují, navzájem se doplňují, neustále se v oboru vzdělávají a poskytují tak komplexní terapeutické služby pro jednotlivce i celou rodinu.

Kromě běžné terapie v místnosti, se s nimi můžete vydat i do stáje. Dafné, Tristan a Čiči jsou čtyřnozí koňští asistenti, kteří skrze svůj zdravý nervový systém, rozšířenou vnímavost a široký emoční repertoár pomáhají účinněji dokončovat započaté terapeutické procesy. Už jenom venkovní prostředí, čerstvý vzduch a přítomnost koně, je samo o sobě uzdravující kombinace.

Mgr. Jitku Herzánovou, zakladatelku – Equita Therapy z.s. jsem potkala na úvodním semináři, který měl za cíl přiblížit odborné veřejnosti principy Psychoterapie pomocí koní – Equisdom®. Bylo to příjemné a informacemi nabité setkání, které odstartovalo naši spolupráci.

Více o spolku na webu Equita Therapy