fbpx

Laktační poradenství

Investovaný čas do vztahu s dítětem je to nejlepší, co mu můžeš dát.

kojící se dítě

Ve své praxi vycházím z přístupu přirozeného kojení, tj. kojení s podporou vrozených reflexu.

Kojení je: přirozené, jednoduché, praktické, rychlé, vždy po ruce.

Dítě zažije: pocit bezpečí, jistoty, blízkosti, přijetí, pohody.

Mateřské mléko má: ideální složení, teplotu, je ho dostatek, vyrábí se tak nějak samo.

Chápu a vím, že to není samozřejmost a mnoho maminek a dětí má s kojením negativní zkušenosti. Často se s nimi potkali již na novorozeneckém oddělení, kde se děje mnohé, ale skutečně přirozená a láskyplná podpora mateřských kompetencí tam všeobecně chybí.

V průběhu poradenství :

  • získáš podporu ke kojení vašeho děťátka
  • dozvíš se o možných příčinách, které nezdar způsobily
  • naučíš se vytvořit ideální podmínky pro nerušené kojení
  • pochopíš, že kojení je víc než jen zaplnění žaludku

Vycházím z přirozeného kojení, tj. kojení s podporou vrozených reflexů www.prirozenekojeni.cz a principů Laktační ligy www.kojeni.cz.

Při kojení máma s dítětem spolupracují. Oba musí „přiložit ruku k dílu“, aby celý proces zdárně probíhal. Máma připraví klidné, bezpečné prostředí a dítě převezme aktivní část. Přesně tak, jak se po porodu, položené na břicho matky napilo úplně poprvé. Nejde o přesnou techniku či určené polohy, jde o vytvoření ideálních podmínek. Kojení v šestinedělí je práce na plný úvazek, je to normální a přirozené.

Instantní řešení nebo kouzelný proutek, který naučí miminko ihned sát, nemám. Nic takového neexistuje. Kojení vyžaduje klid, čas, trpělivost, důvěru a nepřetržitý kontakt s miminkem. Mnohdy to trvá několik dní i týdnů, než miminko pochopí a plně se kojí. Dostane se ti laktační podpory, hlavní díl práce ale nadále zůstane vždy tobě a tvém dítěti.